Tytuł:

Życie z drugiej ręki

Autor: Anna Grzyb
Kliknij aby kupić:    
ISBN: 978-83-64312-59-5
Format: 135x210, oprawa miękka ze skrzydełkami, 192 strony
Cena: 24,90 zł
Data Premiery: 2015-09-07
Do tej pory Anita nie zastanawiała się, czy jest naprawdę szczęśliwa. Żyje z dnia na dzień, wychowując dwie córki i borykając się z coraz bardziej odległym jej mężem. Ma jednak dosyć rutyny i monotonii. Marzy o znalezieniu pracy i uwolnieniu się od toksycznej przeszłości. I właśnie wtedy poznaje Joannę, która wpada na pomysł wspólnego biznesu.
Czy życie Anity jest aż tak beznadziejne, jak jej się wydaje? Jak długą drogę musi przejść i jak wiele rodzinnych tajemnic poznać, by wreszcie zrozumieć, co tak naprawdę ma w jej życiu największe znaczenie.
Życie z drugiej ręki to poruszający debiut przedstawiający rodzinną historię rozgrywającą się w scenerii prowincjonalnego miasteczka, opowieść o kobiecie zagubionej, która usilnie szuka swego miejsca w życiu.

Katarzyna Enerlich, autorka m.in. książek: Kiedyś przy Błękitnym Księżycu, Czas w dom zaklęty i Prowincja pełna snów.
Zwyczajna bohaterka, zwyczajne prowincjonalne miasteczko i zwyczajne problemy jego mieszkańców. Miłość, która narodziła się zwyczajnie, czasem bywa nie w sosie i chodzi w domowym ubraniu. Zwyczajność, która dotyczy każdego z nas, choć nie zawsze chcemy o niej opowiadać. Ania Grzyb zechciała. Opowiedziała o niej bez hałasu i upiększeń. Jednak to właśnie w owej cichej zwyczajności tkwi proste szczęście, które docenia się dopiero z czasem.

Magdalena Kordel, autorka m.in. książek: Malownicze, Tajemnica bzów, Okno z widokiem i Uroczysko.
Powszechnie wiadomo, że z bliska widać gorzej. I że czasami trzeba zrobić kilka kroków wstecz, by dobrze ocenić to, co rozpościera się przed nami. Do tego właśnie skłania nas powieść Życie z drugiej ręki. Napisana bez zbędnego patosu, prosto i szczerze trafia wprost do serca.

Natasza Socha, autorka książek: Rosół z kury domowej, Maminsynek i Macocha.
Najtrudniej jest napisać prostą historię o życiu. Bez dodatkowych upiększeń i sięgania gwiazd. Historię o nas, o naszych słabościach, lękach i zwykłej codzienności. Annie Grzyb się to udało.

Recenzje:

Spacer pomiędzy książkami
Lubimyczytać.pl
Blask książek
Lotta w świecie książek
Antyterrorystka
Czytaninka
Recenzje Agi
Czytajmy Polskich Autorów 2
Matka na szczycie
Books and Babies
dlaLejdis.pl
Łowy Dobrych Książek
Górowianka
Literacki świat Cyrysi
Czytajmy Polskich Autorów
Granice.pl
My Slow Nice Life
Książkolubna
Wszystko od nowa
Iwona czyta
Anna Kasiuk

Patronaty:

     

Wydawnictwo Szara Godzina 2017 | Designed By mappo.pl