Tytuł:

Na Podlasiu. Antonia

Autor: Agnieszka Panasiuk
Kliknij aby kupić:  
ISBN: 978-83-66573-13-0
Format: 145x205, oprawa miękka, 352 strony
Cena: 39,90 zł zł
Data Premiery: 2020-09-07
Jest rok 1869. Antonia Gillard traci posadę nauczycielki na pensji dla dziewcząt. Opuszcza Warszawę i zostaje guwernantką w domu rosyjskiego urzędnika w Białej na Podlasiu. Tu zawiązuje przyjaźnie, poznaje lokalne tradycje i śledzi poczynania Oswobodziciela – tajemniczego jeźdźca, który pomaga mieszkańcom regionu mierzyć się z carskimi represjami. W wyniku intrygi guwernantka musi pożegnać się z nauczaniem i podjąć się zupełnie nowego zajęcia.

Antonia, jako dama do towarzystwa hrabiny Stefanii, wyjeżdża do Franopola. Bierze udział w życiu towarzyskim, podróżach i wizytacjach majątków, ale równocześnie angażuje się w pomoc ubogim i chorym. Los sprzyja kobiecie, która zakochuje się z wzajemnością. Jednak dla zakochanych nadchodzi czas próby. Czy zdołają zmylić tropy i odwrócić od siebie uwagę carskiej policji? Jak potoczą się dalsze losy Antonii?

Antonia, Cecylia i Aleksandra – trzy kobiety. Trzy odmienne losy. Trzy tomy cyklu powieści Agnieszki Panasiuk rozgrywającego się na Południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia.

Patronaty
Patronat nad książką "Na Podlasiu. Antonia" objęli: Radio Białystok, Dziennik Wschodni, Monitor Kulturalny i Granice.pl oraz Zaczytana Ewelka.

Publikacje
Zaczytany Książkocholik>
Lubimy Czytać>
Newseria>
Cherry Belle>
bp24.pl>
podlasie24.pl
Radio Biper>
Granice>

Wydawnictwo Szara Godzina 2017 | Designed By mappo.pl